Archiv:

Výstava zvířectva na Lerchově statku
20.5.2019 více zde

Výstava zvířectva na Lerchově statku

V sobotu 18.5. se uskutečnila výstava drobného zvířectva u Lerchů na statku. Velké poděkování patří právě manželům Lerchovým za obětavou přípravu. 

Za fotografie děkujeme panu Jiřímu Fišerovi  

 
Den matek
15.5.2019

Den matek

Velké poděkování za zorganizování tradiční oslavy svátku matek patří paní Alžbětě Kestnerové a Kateřině Sýkorové. Slavnostní atmosféru na svých fotografiích zachytil pan Fišer.

 

https://www.zonerama.com/fidelko/Album/5305209

Oprava nádraží dolní Mikulášovice
14.5.2019 více zde

Oprava nádraží dolní Mikulášovice

Rekonstrukce železniční stanice Mikulášovice dolní nádraží probíhá od března 2019. Realizátorem stavby je firma PORR a.s. a AŽD Praha s.r.o. .

Jedná se o liniovou drážní stavbu, nedojde k zásadním změnám v napojení železniční dopravy na občanské vybavení a veřejnou dopravu. Mimo obvod stanice dojde jen k  pokládce sdělovacích kabelů pro zabezpečovací zařízení. 

Nově vzniknou dvě nástupiště, která budou vybavena novým orientačním systémem. Celkově bude zvýšen komfort cestování. U železničních přejezdů zastávka Vilémov a Lipová se změní zabezpečení, čímž dojde ke zvýšení bezpečnosti.

Ruku v ruce s opravou zabezpečovacího zařízení a kolejiště je připravován projekt i na rekonstrukci buovy nádraží. 

 

Koupaliště 2019
4.4.2019 více zde

Koupaliště 2019

Slíbili jsme, že na koupališti to uděláme příjemné hlavně pro naše nejmenší. A tak začínáme vyměřovat nové brouzdaliště, které vznikne v přední části prostředního bazénu. Už jsme odstranili zábradlí a brzy zmizí i nevyhovující a nebezpečné skákadlo. Letní sezonu 2019 stihneme připravit tak, aby návštěvníci byli spokojeni.

Upravujeme prostřední bazén tak, aby vyhovoval našim nejmenším, děti se dočkají i nové herní sestavy, která vystřídá již nevyhovující železnou prolézačku a houpačku.

Den učitelů
29.3.2019 více zde

Den učitelů

28.března 2019

Den učitelů je příležitostí připomenout, že město nezapomíná na ty, kteří vychovávají naše děti. Podpora vzdělávání je jednou z hlavních priorit vedení města, zájem o dění ve škole a ve školce rozhodně nekončí dnešním dnem.

Pro školu jsou připravovány projekty týkající se vybudování nových šaten v dolní budově, přemístění družiny do horní budovy a také připravujeme studii na vybudování spojovacího tunelu mezi základní školou dolní budovou a tělocvičnou. Bude navrženo několik variant, veřejnost bude mít možnost vybrat tu nejvýhodnější.