Aktuality | Aktuální dění

Nadcházející kulturní akce v blízkém okolí

13. května – Výstava na téma turistika a oslava výročí KČT v Krásné Lípě

Klub seniorů, Klub českých turistů ve spolupráci s městem Krásná Lípa zvou na Vernisáž výstavy a doprovodný program ke 135. výročí klubu českých turistů. Akce začíná v 10:00 hodin na Křinickém náměstí.

20. května – Oslavy 105. výročí Rumburské vzpoury

Město Rumburk srdečně zve na 105. výročí Rumburské vzpoury. Hlavní oslavy proběhnou 20. května 2023 a odpolednem plném hudby, ukázek starých řemesel, dobových vojenských táborů, prodejních stánků, dětských atrakcí, vás provede moderátor Petr Lüftner.
V Parku Rumburské vzpoury vystoupí C. a K. Polní orchestr, mažoretky, bubeníci, dobová kapela Šmrnc, česká Edith Piaf, Marcel Zmožek, Timbre Music, čeká vás velkolepá show fantasy a pohanské hudby skupiny Deloraine a mnoho jiného.

 

19. – 21. května – XI. ročník závodu do vrchu Šébr Schöbergrennen

Letošní ročník je věnovaný značce Bugatti a manželům Junkovým. Na toto téma je připravená přednáška a akci osobně navštíví a podpoří vnuk Elišky pan Jiří Junek. Návštěvníci mají možnost vyhrát hodnotné ceny – první cenou je stavebnice Lego Bugatti Chiron v hodnotě 10,000 Kč.

Program a registrace zde: https://sebr.cz/sebr-2023-program-a-registrace/

23. května – Cestovatelská beseda BIG TRIP ve Šluknově

Pan Ladislav Bezděk a jeho žena Katka, kteří oba pocházejí ze Šluknovského výběžku, budou vyprávět o svém dvouletém cestování škodovkou okolo celé zeměkoule a to bez navigace a bez peněz. Bude se jednat o poutavé vyprávění, které vás jistě pobaví, poučí nebo i inspiruje. Vstupné je zdarma nebo dobrovolné.

Nadcházející akce DK Střelnice Rumburk v květnu a začátkem června

17. června – VlekFest v Horním Podluží