Kalendář akcí

Načítám Akce

Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výběžek free L!VE 23

21. 10. 2023 | 17:00

Detaily akce

Datum:
21. 10. 2023
Čas:
17:00
Typ akce:
Štítky Akce:
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/1162686084331272

Místo konání

DK Střelnice Rumburk
Dům kultury Střelnice Rumburk p.o., SNP 484/29, 408 01 Rumburk
Rumburk, 408 01 Česká republika
+ Google Mapa
https://www.vstupenkyrumburk.cz

Komik a zpěvák Vojtaano, nebo Gaia Mesiah lákají na festival do Rumburka

Šluknovský výběžek má svůj velký festival! Největší akce pod jednou střechou v regionu – Výběžek free LIVE – se uskuteční v sobotu 21. října v rumburské Střelnici.

Festival je unikátní tím, že se koná na třech scénách. Na hlavním sále zahraje 6 kapel – například známý Vojtaano, rocková Gaia Mesiah, taneční DiscoBalls nebo stoupající Brutální jahoda. Na menším sále v přízemí budou hrát ústečtí dýdžejové se živým bubeníkem a nebude chybět ani třetí scéna, kde bude výstava o Šluknovském výběžku, kavárna a místní prodejci.

Výběžek free LIVE navazuje na dvacetiletou tradici legendárního Festival free Tibet, který se konal na různých místech Šluknovského výběžku od roku 1999. Loni se po 12 letech vrátil do Rumburka v plné síle, protože byla historicky největší návštěvnost.

„Návrat do Rumburka byl skvělý a jsme rádi, že tu zůstáváme. Místní kulturní stánek má pro nás ideální zázemí, kromě velkého sálu je k dispozici obří výstavní sál, kde bude kavárna, dýdžejové zahrají v kinobaru a můžete se těšit ještě na další dva bary,“ láka na festival Petr Bydžovský z pořádajícího spolku Attack from North.

Festival na podporu Šluknovského výběžku se uskuteční na 3 scénách. Na hlavním sále postupně zahraje 6 kapel – Gaia Mesiah, Vojtaano, DiscoBalls, Žádnej stres, Toxic People a Brutální jahoda.

Druhá scéna v kinobaru bude patřit dýdžejům – roztančí vás drum and bassová grupa BassCoffee se živým bubeníkem Alíkem.

„Gaia Mesiaha přiveze do Rumburka charisma, nespoutanou živelnost i screaming zpěvačky Marky Rybin, výjimečný drajv i skvěle zvládnuté muzikantské řemeslo v pestré autorské tvorbě této partičky žen, kterým kryje záda basák z Austrálie,“ představuje jedno z hlavních jmen akce Bydžovký.

Za uměleckým pseudonymem Vojtaano se skrývá herec a stand-up komik Vojta Záveský. Veřejnost ho zná ze seriálů „Vinaři“, „Kriminálka Anděl“ nebo „Případy 1. oddělení“ nebo jako stand-up komika z pořadu Na Stojáka.

„Vojtaano je skvělý tím, že si stoupne na podiu jen s kytarou a dokáže udělat velkou show. Je to rozený komik, takže jeho výstupy jsou zábavné, a hlavně má chytlavé písničky. Už se těším až celý sál zase bude zpívat Budulínka,“ usmál se Bydžovský.

DiscoBalls už na festivalu hráli před 12 lety, zpívala u nich tehdy ještě neznámá Berenika Kohoutová. Sedmičlenná skupina hrající styl ska je velmi oblíbená i v zahraničí. Jejich album známý německý bloger a hudební kritik Der Dude Goes Ska označil jako nejlepší ska album roku. „Z programu bych ještě rád upozornil na Brutální jahodu,“ usmál se Bydžovský. Mladá, impulzivní kapela z jižních Čech vsází na hudbu ve směsici kvality rocku, melodičnosti popu a divokost punku. „Zajímavé je, že jejich hudbu podtrhují housle a tím je jejich celistvý zvuk na tuzemské scéně dost neobvyklý,“ dodal.

Třetí scéna vyroste ve výstavní síni v prvním patře. Tam si budete moc odpočinout, dát si dobrou kávu od Bohemian Coffee House, prohlédnout si výstavu o Šluknovském výběžku a přímo o městě Krásná Lípa, které převzalo záštitu nad festivalem, a koupit si něco od regionálních výrobců.

Festival podpořil Ústecký kraj a také 17 obcí a měst (z 18) ze Šluknovského výběžku.

Vstupenky už jsou v předprodeji za 250 Kč (na místě bude cena 300 Kč) a lze je objednat na www.vstupenkyrumburk.cz.

Výběžek free L!VE 23

Kde: DK Střelnice Rumburk
Kdy: sobota 21. 10.
PROGRAM:
Hlavní scéna – velký sál
17:00 Otevíráme – přijďte včas!
18:00 – 18:40 ŽÁDNEJ STRES
19:10 – 20:00 DISCOBALL
20:15 – 21:05 VOJTAANO
21:40 – 22:30 GAIA MESIAH
23:00 – 23:45 TOXIC PEOPLE
00:10 – 00:50 BRUTÁLNÍ JAHODA

Dj’s stage – kinobar
20:40 – 02:00 BASSCOFFEE
ALÍK (live drummer)
DJ FEFE
DJ MASSTA
Dj ABX
Dj FREDY HIGH

Šluknovský výběžek stage – výstavní síň
* výstava fotografií z historie Šluknovského výběžku
* krámek s dárkovými předměty ze Šluknovského výběžku
* rumburská kavárna Bohemian Coffee House
* záštitu nad festivalem má město Krásná Lípa – představení města

Vstupenky: vstupenkyrumburk.cz