Fotogalerie

zpět

Mikulášovický triatlon

V sobotu 22.6. se zatopený lom stal již po desáté dějištěm terénního triatlonu pod záštitou firmy Mikov. A triatlon to byl opravdu „na ostří nože“ Zejména cyklistická část se po nočním vydatném dešti změnila k nepoznání a na trase byly i stometrové úseky, které museli závodníci překonat s kolem na rameni a pády se nevyhnuly ani těm nejzkušenějším. Jako první se v cíli objevil Pavel Jindra z Multisport teamu v úžasném čase 1 hod. 20 min. Ženskou kategorii opanovala Ivana Loubková, těsně před svou sestrou Kateřinou  Mikulášovický triatlonista Václav Pícha se umístil v čase 2:03:58 na šesté příčce. Mezi nejmladší účastnice patřila Johanka Česneková (ročník 2013), která využila domácí prostředí a plaveckou část absolvovala v krásném čase 10:35:00. Mezi nejstarší účastníky potom patřil nestor děčínské atletiky Josef Vlk (r. 1960).

A protože se jednalo o triatlon podporovaný výrobcem nožů,  vítězům se místo medailí na hrudi pohupovaly tradiční rybičky. O pitný režim po závodě se potom postaral krásnolipský pivovar Falkenštejn.