Aktuality | Aktuální dění

Letní kulturní události v blízkém okolí

Aktualizováno ke dni 14.8.2023

1. července – 31. srpna
Česká hračka – výstava na Šluknovském zámku

Letní herna „ČESKÁ HRAČKA“, kde si malí i velcí návštěvníci mohou hrát s legendárními hračkami, které se vyráběly v tehdejším Československu. Letní herna ČESKÁ HRAČKA představuje rodinám s dětmi designové hračky ze 70. a 80. let minulého století, které se díky nadčasovému designu vyrábí dodnes. Těšit se můžete na stavebnici Merkur, Seva, Igráček, deskové hry v retro designu, oranžové Tatrovky, stavebnici Walachia, dřevěné hračky Detoa, plechové hračky Kovap, houpacího kohouta a mnoho dalších hraček včetně legendárních céček.

5. července – 30. září
Za pokladem ztraceného města – interaktivní výstava na Šluknovském zámku

Staňte se i vy objeviteli a vydejte se s dětmi na cestu ZA POKLADEM ZTRACENÉHO MĚSTA. Zámecké prostory Šluknovského zámku ve městě Šluknov se proměnily v interaktivní ztracené město, kde si pomocí hlavolamů, rébusů, her i úkolů procvičíte bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci i trpělivost. A bude-li vaše mise úspěšná, objevíte i slibovaný poklad!

Kromě uvedených výstav si můžete i Šluknovský zámek s průvodcem prohlédnout. Prvorepublikový okruh, věnovaný poslednímu majiteli Ervínu Leopoldovi Nostitz Rieneckovi, má jistě co nabídnout.

Na závěr můžete navštívit zámeckou cukrárnu Bea a pochutnat si na výborné kávě a zákusku při posezení na terase s výhledem do zámeckého parku.

Pokud vám zbyde čas, v blízkosti Šluknovského zámku se nachází Křížová cesta a Vyhlídka na Židovském vrchu. Návštěvou některého z uvedených míst, tak můžete příjemnou procházkou zakončit den v nejsevernějším městě České republiky.

 

19. srpna
Sachsen Classic – 200 unikátních veteránů opět na náměstí v Krásné Lípě

 

19. srpna
Lipovský dřevák „celý ze dřeva“

19. srpna
Slavnosti města Rumburk 2023

19. srpna
VETERÁNEM SEVEREM

2. září
Pivní slavnosti (Bierfest) Šluknov – Sohland

Tradiční Pivní slavnosti / Bierfest Šluknov-Sohland pořádá město Šluknov ve spolupráci s městem Sohland v závěru letních prázdnin – v sobotu 2. září 2023 od 14 hodin.

Těšit se můžete na koncerty rockových kapel, pivní soutěže, výborné občerstvení a široké portfolio regionálních pivovarů z Čech i Německa.