Aktuality | Aktuální informace MěÚ

Sestřička SOS – tísňová péče, odborné sociální poradenství

Sestřička SOS: Jistota seniorů a pečujících rodin v prostředí domova

Bezpečí pro seniory a klid pro jejich rodiny, nejen to nabízí tísňová péče a poradna Sestřička SOS. Nabízenými službami podporujeme udržení soběstačnosti osob v  přirozením prostředí, a naším cílem je, aby senioři, osaměle žijící lidé či osoby s handicapem, mohli žít doma, a cítili se tam v bezpečí.

Tísňová péče Sestřička SOS dálkovým dohledem přes monitorovací zařízení (hodinky s jednoduchým ovládáním a jedním SOS tlačítkem) je non stop ve spojení s klientem, a v případě potřeby či krizové situace zajistí neodkladnou pomoc. Na hodinky, které se nosí na ruce, se dovolají také povolená čísla např. z rodiny. Díky tomu, pečující rodina může být se svým blízkým ve spojení, i když má senior již problém s obsluhou mobilního telefonu. Výhodou tísňové péče je zajištění neodkladné pomoci v případě krizové situace, hlídáme za klienta funkčnost zařízení, stav nabití, připomínáme užití léků, kontrolujeme zdravotní stav. Jsme tu pro klienty i na povídavé lince. Hodinky zapůjčujeme klientům bezplatně, a první měsíc je služba na zkoušku zdarma. Od druhého měsíce je cena za nepřetržitou službu 395 Kč/měsíc.

Kromě tísňové péče nabízíme také odborné sociální poradenství Poradnu SOS, a to terénní formou po telefonické dohodě, přímo u klienta doma. Pomáháme seniorům, ZTP a pečujícím osobám zorientovat se v poskytovaných sociálních či zdravotních službách v místě bydliště. Jsme schopni poradit s příspěvky, na které má klient nárok, poradíme jak přizpůsobit byt pro péči, doporučíme vhodné kompenzační pomůcky a pomůžeme nastavit terénní služby tak, aby byl klient komplexně zajištěn ve svém domácím prostředí, předcházíme tak okamžitému umístění do pobytového zařízení.

Poradna SOS je tu i pro osoby se syndromem demence a Alzheimerovou chorobou. Naši pracovníci jsou vyškolení odborní poradci České Alzheimerovské společnosti. Víme, jak náročná může péče o nemocnou osobu být, proto jsme tu i pro pečující, kterým dokážeme poradit s péčí a také, jak si udělat čas pro sebe a předejít vyhoření. Sestřička SOS je tu pro vás, díky nám na to nejste sami!

kontaktujte nás: 722 974 830, sos@sestricka.cz

www.sestrickasos.cz