Aktuality | Aktuální dění

SummerJob – dobrovolnická brigáda, pomoc místním

SummerJobáci naštípou dříví i posekají zahradu

Myslíte si, že jsou dnešní mladí líní a jenom zírají do mobilů? Pořádná práce je jim cizí? A bez peněz nehnou ani prstem? My, SummerJobáci, vás přesvědčíme o opaku! První červencový týden 2. – 9. 7. vám pomůžeme s pracemi okolo domu i zahrady. Odměnou nám za to bude váš úsměv.

Dobrovolnická brigáda SummerJob se letos bude konat již po čtrnácté. Působili jsme na Manětínsku, Broumovsku, Jesenicku a v Novohradských horách. Poprvé více než 100 mladých lidí z celé republiky přiloží ruku k dílu v Krásné Lípě, Dolní Poustevně, Mikulášovicích a Vilémově.

A jak to celé vzniklo? Před prvním ročníkem parta přátel přemýšlela, jak využít svých sil k dobrému účelu. Řekli si, že jejich energii uvítá mnoho lidí v našem sousedství, kteří jsou možná přehlíženi nebo sami pomoc aktivně nevyhledávají. A tak odstartovali dobrovolnickou brigádu SummerJob.

Dobrovolníci se časem obměnili, ale myšlenka zůstala stejná – nezištně pomoci lidem v našem okolí. Třeba to jste právě vy, které trápí přerostlá zahrada, kůlna plná starého harampádí, nenaštípané dříví na zimu, či cokoli jiného. Rádi vám v prvním červencovém týdnu pomůžeme! Stačí se ozvat na následující kontakt a sdělit nám, s čím potřebujete pomoci. S dalšími informacemi se vám v předstihu ozveme.

Koordinátor prací pro Mikulášovice:

Marie Regnerová
E-mail: maru.regnerova@gmail.com
Tel.: 605 892 433
Sledujte také náš web pro další informace: www.summerjob.eu

Případní zájemci se také mohou osobně hlásit na úřadu nebo na email:
starosta@mikulasovice.cz