Aktuality | Nejen pro turisty

Tour de Zeleňák 2024

Přihlašování na jubilejní Tour de Zeleňák spuštěno 1. června!

Každoročně první sobotu v září se ve Šluknovském výběžku koná slet všech milovníků cyklistiky. V roce 2024 to bude již 40 let, co se před legendární hospodou Zelený strom v Rumburku sešlo pár nadšenců, aby objeli společně výběžek…
Tak se pojďme sejít v co největším počtu nejen jako aktivní účastníci, ale i jako nadšení a zvědaví diváci podél trati! Pivo zdarma do každé obce je opět zajištěno!

Výročí našeho závodu si nenechá ujít Česká televize, která natočí reportáž z celého dne!

Registrace na letošní ročník byla spuštěna 1. června a systém přihlašování, ozkoušený posledními roky, zůstává formou „soutěže“, tedy kdo dřív přihlásí, ten méně platí. Zároveň z kapacitních důvodů na trati, a především na rumburském náměstí, byl stanoven limit 900 účastníků (650 na Zeleňák a 250 na Obra). Tradiční triko závodu si lze předobjednat do konce července, po závodě již nebude možné triko dotisknout. Triko si lze NOVĚ objednat i jen samostatně bez přihlášení do závodu a to na mailu info@zelenak.cz. Číslo se jménem pak bude mít každý předem přihlášený do 15. srpna na internetových stránkách www.zelenak.cz nebo osobně v Informačním centru na rumburském Lužickém náměstí.

Trať Obr Zeleňáku je opět součástí dnes již velmi prestižního seriálu největších silničních závodu v ČR s názvem RoadCup! Ve vloženém závodě Speciálů jsou osvědčené kategorie historických a horských kol, historických silniček Classico a koloběžek.

Historická kola a Classico se po roční pauze opět vrátí na čelo startovního roštu, horská kola a koloběžky z bezpečnostních důvodů vyrazí do závodu ze zadního koridoru.
Večerní kulturní program s hlavní kapelou RCZ Rammstein Tribute Show a předkapelou Z5, dětské závody, dárky pro předem přihlášené, divácká tombola a jiné jsou již řekněme stálicí na programu celého dne. Tváří letošního jubilejního ročníku Tour de Zeleňák bude opět exprofesionál, kterého rozhodně uslyšíte i během komentovaného přímého přenosu vysílaného na stránkách RoadCycling.cz a na velkoplošné obrazovce přímo na Lužickém náměstí v Rumburku. Jeho jméno si ale ještě pár dní necháme pro sebe. 🙂 O dalších atraktivních novinkách, které jsou momentálně v jednání, vás seznámíme pár dní před závodem.

Na co se ale všichni opravdu těšíme, nebudou-li padat vyloženě trakaře, tak to je létající helikoptéra nad závodem, která bude fotit a točit NÁŠ Zeleňák. Zkrátka když Tour, tak Tour!

Tour de Zeleňák s sebou přináší samozřejmě i drobná dopravní omezení, proto již nyní informujeme řidiče, že první sobotu v září bude zejména centrum Rumburku, ale také významná část výběžku zasažena stovkami cyklistů, kteří si přijedou užít nejstarší amatérský závod v ČR. Pevně věříme, že se vše obejde bez zásadních komplikací a ohleduplnost všech přítomných zvítězí, vždyť Tour de Zeleňák je přeci také obrovskou reklamou našeho výběžku!